ЩО ВИКЛИКАЄ ФОР­МУВАННЯ ВРОДЖЕНИХ ВАД СЕРЦЯ?

Юлия
Повідомлень: 11
З нами з: 28 січня 2020, 05:48

ЩО ВИКЛИКАЄ ФОР­МУВАННЯ ВРОДЖЕНИХ ВАД СЕРЦЯ?

Повідомлення Юлия »

ЧОМУ САМЕ НАША СІМ'Я ОПИНИ­ЛАСЯ У ТАКІЙ СИТУАЦІЇ? ЧОМУ МОЯ ДИТИНА?
Зазвичай батьки дітей з вродженими вадами серця звинувачують у всьому себе. Гнів, розчарування, страх і почуття провини є природною реакцією родини, яка вперше почула, що з їхньою дитиною щось не так. Спершу досить важко сприйняти таку ситуацію, тому усвідомлення діагнозу може зайняти певний час. Багато матерів і батьків, вагітних жінок та їхніх партнерів запитують себе, що вони зробили такого під час вагітності, що призвело до виникнення вади серця у їхньої дитини. Але реальність така, що це може трапитися з ким завгодно. Насправді вроджені вади серця зустрічаються близько у 6-8 дітей на кожну 1 000 новонароджених. В Україні щороку народжується близько 4,5-5 тисяч дітей з вадами серця.
У переважної більшості цих дітей хвороба серця є такою, що її або не потрібно лікувати, або можна успішно виправити хірургічним способом.
1. ЩО ВИКЛИКАЄ ФОР­МУВАННЯ ВРОДЖЕНИХ ВАД СЕРЦЯ?
Ми знаємо, що у більшості випадків, при вроджених вадах серця, щось пішло не так саме на початку розвит­ку плода, на перших тижнях вагітності.
В деяких випадках вродже­на вада серця є частиною генетичної аномалії (напри­клад, при синдромі Дауна вроджені вади серця спо­стерігаються приблизно у 60% випадків). У інших - вона формується під впливом зовнішніх (тератогенних) факторів - різні хімічні речовини та ліки, інфекції, рентгенівське та інші видиопромінювання, тощо. Однак, чому саме в одних випадках вони виникають, а в інших - ні, досі достеменно не відомо.
2. ЧИ МОЖНА ВИЯВИТИ ВРОДЖЕНУ ВАДУ СЕРЦЯ У ПЕРІОД ВАГІТНОСТІ?
Вроджену ваду серця можна виявити шляхом ультразвукового дослідження (ехокардіогріфії).
Чим раніше буде виявлено порушення розвитку серця, тим вищі шанси на успішне лікування. В деяких випадках вроджені вади серця настільки важкі, що навіть численні операції не можуть їх виправити. У таких випадках єдиним методом лікування є трансплантація серця. При наявності такої вади серця батьки повинні вирішити, чи бажають вони продовжувати вагітність. Саме тому так важливо виявити наявність врод­женої вади серця у плода якомога раніше. Для цього використовують ультразвуко­ве дослідження. Насьогодні сучасне тех­нічне устаткування дозволяє діагностува­ти ваду серця плода вже на 12 - 13 тижні вагітності. Але не всі види вад можна роз­пізнати на такому ранньому терміні, тому дуже важливо зробити повторні обстежен­ня протягом вагітності.
3. ЯКІ РИЗИК-ФАКТОРИ ПОВ'ЯЗАНІ З ВИНИКНЕННЯМ ВАДИ СЕРЦЯ ВНУТРІШНЬОУТРОБНО?
Шкідливі фактори, що негативно впливають на плід (дефіцит фолієвої кислоти у раціоні матері, хронічні та гострі захворювання матері, вплив хімічних і лікарських речовин, різні види опромінення, тощо) у перші 3 місяці вагітності, можуть призводити до виникнення аномалій розвитку серцево-судинної системи. Найбільша вірогідність виникнення вроджених вад серця спостерігається у результаті впливу навагітну лікарських препаратів, наприклад,протисудомних, а також алкоголю. Вадисерця можуть виникати після перенесенихпід час вагітності вірусних інфекцій (краснухи, цитомегаловірусної інфекції, віруса Коксакі, герпесу, тощо). Несприятливовпливає також рентген та підвищений рівень радіації.
Вкрай важливу роль відіграють генетич­ні передумови виникнення вродженої вади серця. Тому, при наявності в родині гене­тичних захворювань та вроджених вад розвитку, необхідно особливо ретельно до­сліджувати серце на внутрішньоутробному етапі.

Відповісти