Як пройти обстеження

admin
Администратор
Повідомлень: 2
З нами з: 22 січня 2020, 19:15

Як пройти обстеження

Повідомлення admin »

Огляд вагітних здійсноється за попереднім записом. Обстеження триває в середньому одну годину
Для запису на обстеження необхідно зателефонувати за номером реєстратури корпуса №1 +38044-238-7807, за адресою вул. Чорновола, 28/1 з обов'язковии зазначенням, що необхідно обстеження саме вагітної, оскільки ведеться прийом і дітей. Обстеження платне. Коштує 500 грн. З собою необхідно мати попереднє УЗД, обмінну карту, паспорт, якщо проводились інші консультації та обстеження, їх теж необхідно мати з собою.

Юлия
Повідомлень: 11
З нами з: 28 січня 2020, 05:48

Re: Як пройти обстеження

Повідомлення Юлия »

Доброго дня всем! А если я из другого города, мне необходимо брать билеты обратно в тот же день?

Юлия
Повідомлень: 11
З нами з: 28 січня 2020, 05:48

Re: Як пройти обстеження

Повідомлення Юлия »

Вада серця у плода: діагностика та допомога

Вроджені вади серця — найбільш поширені та чи не найскладніші з усіх вад.

Ви можете розраховувати на:

точну діагностику найвищого рівня;
використання найсучаснішого обладнання.
При наявності вади серця:

ми спостерігатимемо за розвитком Вашої дитини протягом вагітності;
ми дамо практичні рекомендації для ваших акушера-гінеколога та педіатра стосовно особливостей вади та стосовно тактики під час вагітності, в пологах та після народження дитини;
при наявнасті важких вад серця, що потребують невідкладної допомоги після народження, ми допоможемо в організації пологів у Києві та організуємо допомогу дитині;
наша команда кардіологів та кардіохірургів, що є однією з провідних у світі та найкращою в Україні, надасть всю необхідну допомогу Вашій дитині в оптимальні терміни.
Ваш візит на обстеження серця плода:

ехокардіографія плода — безпечний, неінвазивний, ультразвуковий метод для оцінки структури і функції серця дитини ще до народження;
консультація кардіолога — лікар надасть Вам всю необхідну інформацію, Ви зможете задати будь-які питання і отримати вичерпну відповідь.
Наші контакти

Програма “Серце плода” в нашому Центрі пропонує дійсно змінити життя майбутніх батьків та їх дітей. Щоб задати запитання, дізнатись більше про програму чи записатись на прийом, будь-ласка, телефонуйте за номером (044)238-78-07 або пишіть на електронну пошту anilobress@gmail.com

Юлия
Повідомлень: 11
З нами з: 28 січня 2020, 05:48

Re: Як пройти обстеження

Повідомлення Юлия »

1. ЩО ТАКЕ ЕХОКАРДІОГРАФІЯ ПЛОДА (ПРЕНАТАЛЬНА АБО ФЕТАЛЬНА)?
Це ультразвуковий метод, що дозволяє лікарю детально оцінити серце плода і ви­явити захворювання при їх наявності. Найкраще вид­но серце ще ненародженої дитини у 25-27 тижнів вагітності. Проте, для батьків та лікарів вкрай важливо от­римати максимум інформації, саме здорове серце чи ні у плода, якомога раніше, тому це дослідження опитамально проводити з 18 по 22 тиждень вагітності. У цьому терміні можна якісно оцінити всі структури (частини) серця та його функцію.
В основі пренатальної ехокардіографії лежить метод ультразвукової діагнос­тики, суть якого полягає у випромінюванні та погли­нанні апаратом звукових хвиль, які "відбиваються" від структур серця плода. Машина аналізує ці звукові хвилі, відтворюючи зображення серця на екрані моні­тора. Це зображення надає інформацію про те, як фор­мується серце плода і чи працює воно правильно. Використовуючи спеціаль­ні функції ультразвукового апарата - доплерографію, лікар має можливість по­бачити потоки крові через серце плода. Такий аналіз дозволяє лікареві виявити будь-які відхилення не лише у структурі, але й у функції серця дитини.
ВАШ АКУШЕР-ГІНЕКОЛОГ МОЖЕ ПОРЕКОМЕНДУВАТИ ВАМ ПРОЙТИ ПРЕНАТАЛЬНУ ЕХОКАРДІОГРАФІЮ У НАСТУПНИХ ВИПАДКАХ:
· Результат скринінгових ультразвукових досліджень є сумнівним або виявлена будь-яка серцева аномалія у плода.
· У вас або у когось із членів вашої роди­ни раніше вже були випадки вроджених вад серця, вроджених вад інших органів і систем або генетичні захворювання.
· Ви приймали під час вагітності ліки, які здатні викликати ураження серця плода (сюди належать препарати проти епі­лепсії, антидепресанти, антибіотики та ін.), наркотичні засоби та алкоголь.
· Ви маєте хронічні захворювання, такі як ендокринні захворювання (цукро­вий діабет, захворювання щитовидної залози, тощо), аутоімунні захворюван­ня (системний червоний вовчак, ревма­тизм, склеродермію, тощо), інфекційні хвороби та ін.
· Обстеження серця плода (ехокардіографія) та консультація вагітної з детальним пояс­ненням особливостей захворювання, при його наявності, та методів його лікуван­ня, проводиться досвідченим кардіологом, який працює у галузі дитячої та фетальної кардіології.
2. КОМУ НЕОБХІДНО ПРОВОДИТИ ФЕТАЛЬНУ ЕХОКАРДІОГРАФІЮ?
Таке обстеження призначають не усім вагітним, оскіль­ки у переважній більшості достатньо планового скринінгового ультразвукового дослідження, на якому отри­мують загальну оцінку ос­новних структур серця.
3. ЧИ ПОТРІБНО ГОТУВАТИСЯ ДО ФЕТАЛЬ­НОГО ЕХОКАРДІОГРАФІЧНОГО ОБСТЕЖЕННЯ?
Спеціальної підготовки таке обстеження не потре­бує. Оскільки воно може тривати від 30 хвилин до 2 годин, а інколи навіть і довше, важливо запасти­ся терпінням.
Під час обстеження необхідно зайняти максималь­но зручне положення, при будь-якому відчутті дискомфорту потрібно негайно повідомити лікаря, за необхідності можна зробити перерву.
4. ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ ПІД ЧАС ЕХОКАРДІОГРАФІЧНОГО ОБСТЕЖЕННЯ?
Пренатальна ехокардіографія дуже схожа на звичайне скринінгове ультразвукове обстеження (УЗД) вагітних.
Спершу вагітну просять лягти на кушетку. Потім на шкіру живота їй наносять спеціальний гель, що пе­решкоджає тертю, сприяючи легкому пересуванню ультразвукового датчика по шкірі. Також гель допомагає передавати звукові хвилі від поверхні шкіри до датчика.
Датчик надсилає високочастотні, невловимі для людського вуха, звукові хвилі, які проникають через шкіру та м'язи. Ультразвукові хвилі, зустрічаючи на своєму шляху тканини організму різної щільності, відбиваються від них і повертають­ся назад, вловлюючись тим самим датчиком. Апа­рат проводить комп'ютерну обробку усіх цих відбитих від різних тканин організ­му ультразвукових хвиль і формує зображення серця плода високої якості.
Лікар переміщує датчик по всій поверхні живота, щоб отримати найкраще зобра­ження різних частин серця плода з усіх боків.
5. ЧИ ІСНУЮТЬ РИЗИКИ, ПОВ'ЯЗАНІ З ОБСТЕЖЕННЯМ?
Ультразвукова діагностика застосовується у медицині вже більше 20 років і, згідно з даними FDА (Американської компанії з санітарного нагляду у харчовій та медичній промисловості), має відмінні показники безпеки. В ряді випадків, ультразвук може викликати нагрівання та кавітацію (утво­рення невеликих порожнин) тканин та рідин орнанізму. Тому, при проведенні ультразвукового дослідження саме плода, вкрай важливим є застосування високоя­кісного обладнання - апаратів останніх по­колінь, з найвищими показниками безпеки.
6. ЯКИМ МОЖЕ БУТИРЕЗУЛЬТАТ ЕХОКАРДІОГРАФІЧНОГО ОБСТЕЖЕННЯ?
Після обстеження лікар-кардіолог проводить консультацію – пояснює суть інформації, отримано під час ультразвукового дослідження серця плода, та відповідає на усі запитання. Якщо кардіолог виявляє вроджену ваду серця, порушення ритму або іншу кардіологічну проблему, можуть знадобитися додаткові дослідження, такі як МРТ серця плода, киснева проба або ж повторна фетальна ехокардіографія на більш пізньому терміні вагітності. Фетальний кардіолог також може видати направлення на консультацію до інших спеціалістів, найчастіше до генетика; адже вродже­ні вади серця можуть поєд­нуватись з позасерцевою, в тому числі генетичною патологією.
Важливо пам'ятати, що під час ехокардіографії плода неможливо виключити абсолютно усі аномалії серця. Це пов'язано з тим, що:
1) серце дуже маленьке і деякі дрібні дефекти не видно у плода;
2) дитина не має легенево­го дихання - за неї дихає мама;
3) у плода наявні додатко­ві структури, які є для нього нормальними і необхідни­ми для його внутрішньоутробного розвитку (відкрите овальне вікно, артеріальна протока та венозна про­тока), проте продовження їх роботи після народження є патологічним;
4) деякі хвороби серця можуть формуватись протягом вагітності або вже після народження. Саме тому, важливо зробити ехокардіографію дитині після народження (до 3 місяців життя), навіть якщо серцеву пато­логію не було виявлено підчас ехокардіографії до народження.
7. ЧОМУ ФЕТАЛЬНА ЕХОКАРДІОГРА­ФІЯ Є ВАЖЛИВИМ ОБСТЕЖЕННЯМ?
На основі результатів обстеження кардіолог формує практичні рекомендації для акушер-гінеколога та педіатра щодо ведення вагітності, пологів та особливостей лікувалбної тактики після народження дитини. При деяких вадах серця невідкладна медична допомога необхідна відразу після народження. Саме наявність правильного діагнозу ще до народження, дозволяє команді лікарів (акушер-гінекологу, неонатологу, анестізіологу-реаніматологу, кардіологу та кардіохіруогу) спланувати час, місце пологів та надати всю необхідну допомогу дитині вчасно.
Під час обстеження оцінюється важкість та критичність вади серця плода, що дає можливість спланувати та провести хірур­гічну корекцію в оптимальні терміни. У разі потреби пологи плануються поблизу кардіохірургічного центру з хірургічним втручанням у перші години життя. Окрім того, пренатальне виявлення вади серця дає можливість провести забір пуповинної крові під час пологів та використати її (замість крові дорослих донорів) під час хірургічного втручання.
8. ЩО ТАКЕ ВРОДЖЕНА ВАДА СЕРЦЯ?
Серце - це вкрай скрадний орган, який постійно рухається, перекачую­чи кров у тілі людини з вен у артерії, таким чином забезпечуючи всі орга­ни і системи киснем і поживними речовинами. Вроджена вада серця - це дефект серця немовляти, що, як пра­вило, формується внутрішньоутробно між 2 та 8 тижнем вагітності. Іс­нує більш ніж 150 різних вроджених вад серця і ще більше їх варіацій. Це можуть бути дефекти різних частин (структур) серця: порожнин, стінок, клапанів або судин (артерій або вен). Внаслідок вади серця може порушуватись нормальний потік крові. А саме його:
· уповільнення
· неправильне спрямування
· цілковите блокування.
Існує багато різних вроджених вад серця: від простих вад, які ніяк не проявляються, до складних і критичних, що призводять до інвалідності і смерті.
9. ЧОМУ САМЕ НАША СІМ'Я ОПИНИ­ЛАСЯ У ТАКІЙ СИТУАЦІЇ? ЧОМУ МОЯ ДИТИНА?
Зазвичай батьки дітей з вродженими вадами серця звинувачують у всьому себе. Гнів, розчарування, страх і почуття провини є природною реакцією родини, яка вперше почула, що з їхньою дитиною щось не так. Спершу досить важко сприйняти таку ситуацію, тому усвідомлення діагнозу може зайняти певний час. Багато матерів і батьків, вагітних жінок та їхніх партнерів запитують себе, що вони зробили такого під час вагітності, що призвело до виникнення вади серця у їхньої дитини. Але реальність така, що це може трапитися з ким завгодно. Насправді вроджені вади серця зустрічаються близько у 6-8 дітей на кожну 1 000 новонароджених. В Україні щороку народжується близько 4,5-5 тисяч дітей з вадами серця.
У переважної більшості цих дітей хвороба серця є такою, що її або не потрібно лікувати, або можна успішно виправити хірургічним способом.
10. ЩО ВИКЛИКАЄ ФОР­МУВАННЯ ВРОДЖЕНИХ ВАД СЕРЦЯ?
Ми знаємо, що у більшості випадків, при вроджених вадах серця, щось пішло не так саме на початку розвит­ку плода, на перших тижнях вагітності.
В деяких випадках вродже­на вада серця є частиною генетичної аномалії (напри­клад, при синдромі Дауна вроджені вади серця спо­стерігаються приблизно у 60% випадків). У інших - вона формується під впливом зовнішніх (тератогенних) факторів - різні хімічні речовини та ліки, інфекції, рентгенівське та інші видиопромінювання, тощо. Однак, чому саме в одних випадках вони виникають, а в інших - ні, досі достеменно не відомо.
11. ЧИ МОЖНА ВИЯВИТИ ВРОДЖЕНУ ВАДУ СЕРЦЯ У ПЕРІОД ВАГІТНОСТІ?
Вроджену ваду серця можна виявити шляхом ультразвукового дослідження (ехокардіогріфії).
Чим раніше буде виявлено порушення розвитку серця, тим вищі шанси на успішне лікування. В деяких випадках вроджені вади серця настільки важкі, що навіть численні операції не можуть їх виправити. У таких випадках єдиним методом лікування є трансплантація серця. При наявності такої вади серця батьки повинні вирішити, чи бажають вони продовжувати вагітність. Саме тому так важливо виявити наявність врод­женої вади серця у плода якомога раніше. Для цього використовують ультразвуко­ве дослідження. Насьогодні сучасне тех­нічне устаткування дозволяє діагностува­ти ваду серця плода вже на 12 - 13 тижні вагітності. Але не всі види вад можна роз­пізнати на такому ранньому терміні, тому дуже важливо зробити повторні обстежен­ня протягом вагітності.
12. ЯКІ РИЗИК-ФАКТОРИ ПОВ'ЯЗАНІ З ВИНИКНЕННЯМ ВАДИ СЕРЦЯ ВНУТРІШНЬОУТРОБНО?
Шкідливі фактори, що негативно впливають на плід (дефіцит фолієвої кислоти у раціоні матері, хронічні та гострі захворювання матері, вплив хімічних і лікарських речовин, різні види опромінення, тощо) у перші 3 місяці вагітності, можуть призводити до виникнення аномалій розвитку серцево-судинної системи. Найбільша вірогідність виникнення вроджених вад серця спостерігається у результаті впливу навагітну лікарських препаратів, наприклад,протисудомних, а також алкоголю. Вадисерця можуть виникати після перенесенихпід час вагітності вірусних інфекцій (краснухи, цитомегаловірусної інфекції, віруса Коксакі, герпесу, тощо). Несприятливовпливає також рентген та підвищений рівень радіації.
Вкрай важливу роль відіграють генетич­ні передумови виникнення вродженої вади серця. Тому, при наявності в родині гене­тичних захворювань та вроджених вад розвитку, необхідно особливо ретельно до­сліджувати серце на внутрішньоутробному етапі.
13. ЯК У НОРМІ ВІДБУВАЄТЬСЯ ФОРМУВАННЯ СЕРЦЯ ТА СУДИН ВНУТРІШНЬОУТРОБНО?
Період формування серцево-судинної сис­теми людини починається з 2-го тижня і закінчується наприкінці 3-го місяця внутрішньоутробного життя. Спочатку, це просто скупчення клітин, потім формуються пер­винні судини, а далі серце. Формування ос­новних структур серця закінчується до 3-го місяця внутрішньоутробного життя. Проте його ріст і подальший розвиток від­бувається аж до пологів разом з ростом і розвитком дитини.
Серце - це м'язовий насос, що качає кров через усі органи та тканини тіла людини. Серце має чотири камери: дві верхні каме­ри називаються правим і лівим передсер­дями (вони розділені стінкою, так званою міжпередсердною перетинкою), дві нижні - правим і лівим шлуночками (також роз­ділені стінкою, яка називається міжшлуночковою перетинкою).
У серці є чотири клапани. Це такі дверця­та між порожнинами серця та між серцем - і судинами. Вони забезпечують рух крові в один бік - вперед, і не дозволяють їй по­вертатись у зворотньому напрямку. Через атріо-вентрикулярні клапани (мітральнийлівий та тристулковий - правий) кров по­трапляє з передсердь до шлуночків сер­ця. Через півмісяцеві клапани (аортальний лівий та легеневий - правий) кров вихо­дить зі шлуночків в судини (аорту та леге­неву артерію). Клапани складаються з двох або трьох стулок волокнистої тканини, при­кріплених до стінок серця. Стулки відкри­ваються, якщо кров виштовхується серцем нормально, і герметично закриваються задля уникнення зворотного потоку кро­ві. Відкривання і закривання клапанів від­бувається внаслідок скорочення і розсла­блення серця.
14. ЯКІ ОЗНАКИ ТА СИМПТОМИ ВРОДЖЕНОЇ ВАДИ СЕРЦЯ У НОВОНАРОДЖЕНОГО?
Симптоматика вроджених вад серця зале­жить від кількості дефектів та особливостейїх поєднання у серці, типу та складнос­ті вади.
Вроджені вади серця не спричиняють болю у грудній клітці!
Важкі дефекти серця можуть викликати:
· Прискорене дихання або задишку
· Ціаноз
Ціанозом лікарі називають синій колір шкі­ри малюка. Такий відтінок з'являється у тому випадку, якщо у яскраво червону ар­теріальну кров домішується венозна, яка має темний колір, або якщо кров недостат­ньо насичується киснем. Іноді ціаноз вира­жений у незначній мірі, і навіть досвідчений лікар може його не виявити, але з часом він стає помітний навіть батькам. Найчасті­ше при ціанозі у малюка синіє носогубний трикутник, шкіра на пальцях нігта рук. При деяких вадах вся поверхня шкіри має си­ній відтінок.
· Швидку втому
Дитина з вродженою вадою серця може швидко втомлюватися під час годуван­ня. Особливо яскраво це виражено під час смоктання малюком грудей. Швидко втом­люючись, немовля постійно робить пере­рви, у нього часто виступає піт, особливо над губкою.
· Затримку росту та набору маси
У результаті дитина може не досягти не­обхідних для свого віку ваги та зросту. Як правило, якщо малюк набирає менше 400 грамів протягом місяця, необхідно негай­но звернутися до лікаря за консультацією. Дуже багато різновидів дитячих вродже­них вад серця проявляють себе саме в уповільненні фізичного розвитку малюка (ди­тина пізніше починає сидіти, повзати, менш активна у грі, ніж інші діти). У жодному разі не можна ігнорувати подібну проблему, а слід одразу ж звернутись за консультаці­єю до лікаря.
· Тахікардію або прискорене серцебиття
Окрім вищезазначеного, вади серця мо­жуть спричинити виникнення серцевих шу­мів, які лікар може прослухати за допомо­гою стетоскопу. Однак, не всі серцеві шуми вказують на ваду серця, оскільки вони мо­жуть спостерігатися й у багатьох здоро­вих дітей, тому батькам не варто одразу ж впадати у паніку. Всі шуми у серці поділя­ються на два види - функціональні та ор­ганічні. Наявність функціональних шумів у серці не свідчить про порушення будови серця дитини і є одним із різновидів нор­ми. Найчастіше виникнення подібних шу­мів обумовлюється зростанням сердечка і серцевих судин малюка. Крім того, часто причиною функціональних серцевих шумів є наявність у серці додаткової хорди, тобто додаткового тяжу, що простягається від однієї стінки шлуночка до іншої. Навколо такої хорди виникає додатковий потік кро­ві, який і викликає шуми в серці малюка. На щастя, додаткова хорда не викликає жод­ного дискомфорту у дитини і, відповідно, не становить загрози для її здоров'я. Більш того, наявність додаткової хорди не є патологією.
Багато вад серця змушують серце пра­цювати важче, ніж воно повинно. Склад­ні вади серця можуть навіть призвести до серцевої недостатності - стану, при якому насосна функція серця не здатна забезпе­чити організм достатньою кількістю крові.
СИМПТОМИ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ ВКЛЮЧАЮТЬ:
· задишку або проблеми з диханням, набряк легенів
· швидку втомлюваність (новонародже­ному важко смоктати груди, плакати, дитина постійно спить)
· неспокій дитини (монотонний постійний плач)
· неможливість засвоювати їжу (немовля відмовляється від їжі, зригує великим об'ємом їжі, здуття живота, закрепи, поганий набір маси)
· набряки (ніг, живота, обличча, ділянок навколо очей), здуття вен шиї
· блідість або посиніння (ціаноз) шкіри.
15. ЯКЕ ІСНУЄ ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ З ВРОДЖЕНИМИ ВАДАМИ СЕРЦЯ?
Діти з легкими, безсимптомними, вродженими вадами серця часто потребують не лікування, а регулярних оглядів у кардіолога з проведенням ультразвукового обстеження. Дітям з симптомними вадами серця необхідне лікування, що може включати закриту (ендоваскулярну) або відкриту операцію, операцію на судинах або на відкритому серці.
ЕНДОВАСКУЛЯРНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ
Ендоваскулярна операція (або, інакше кажучи, лікувальна процедура, яку проводять за допомогою катетера через судини) переноситься пацієнтами значно легше, ніж звичайна операція на серці. Вона передбачає лише прокол на шкірі, де через вену або артерію вводиться тонкий катетер у вигляді гнучкої трубочки.
Інколи лікарі змушені поєднувати катетерну процедуру з хірургічною операцією, длятого щоб скорегувати важку комбіновануваду серця, яка може складатися з декількох дефектів. Тип процедури буде залежати від особливостей вади, віку дитини та стану її здоров'я.
Деяким дітям зі складними вадами серця необхідно перенести декілька катетерних процедур або операцій на відкритому серці, інші змушені приймати ліки роками.
Ендоваскулярні процедури супроводжуються коротшим періодом реабілітації, оскільки немає розрізу. Впродовж останніх 20 років ендоваскулярні операції стали широко розповсюдженим методом лікування, якому надають перевагу при лікуванні деяких вад серця, таких як дефект передсердної перегородки або стеноз легеневої артерії.
ХІРУРГІЧНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ
У більшості випадків при лікування вроджених вад серця необхідним є проведення операцій на відкритому серці для того, щоб:
• закрити отвір у серці за допомогою шва або заплати (латки)
• зробити пластику серцевого клапана або замінити його
• розширити просвіт артерій
• скорегувати складні дефекти, такі як неправильна форма або аномальне
розташування судин
Дуже рідко діти народжуються з надзвичайно складними вродженими вадами серця та потребують пересадки серця.
В залежності від типу та складності вади серця дитини, батьки з дитиною будуть на правлені до відповідної дитячої лікарні або ж спеціалізованого кардіохірургічного центру. В Україні допомога дітям з вадами серця надається безкоштовно.

Відповісти