ЯКІ ОЗНАКИ ТА СИМПТОМИ ВРОДЖЕНОЇ ВАДИ СЕРЦЯ У НОВОНАРОДЖЕНОГО?

Юлия
Повідомлень: 11
З нами з: 28 січня 2020, 05:48

ЯКІ ОЗНАКИ ТА СИМПТОМИ ВРОДЖЕНОЇ ВАДИ СЕРЦЯ У НОВОНАРОДЖЕНОГО?

Повідомлення Юлия »

Симптоматика вроджених вад серця зале­жить від кількості дефектів та особливостейїх поєднання у серці, типу та складнос­ті вади.
Вроджені вади серця не спричиняють болю у грудній клітці!
Важкі дефекти серця можуть викликати:
· Прискорене дихання або задишку
· Ціаноз
Ціанозом лікарі називають синій колір шкі­ри малюка. Такий відтінок з'являється у тому випадку, якщо у яскраво червону ар­теріальну кров домішується венозна, яка має темний колір, або якщо кров недостат­ньо насичується киснем. Іноді ціаноз вира­жений у незначній мірі, і навіть досвідчений лікар може його не виявити, але з часом він стає помітний навіть батькам. Найчасті­ше при ціанозі у малюка синіє носогубний трикутник, шкіра на пальцях нігта рук. При деяких вадах вся поверхня шкіри має си­ній відтінок.
· Швидку втому
Дитина з вродженою вадою серця може швидко втомлюватися під час годуван­ня. Особливо яскраво це виражено під час смоктання малюком грудей. Швидко втом­люючись, немовля постійно робить пере­рви, у нього часто виступає піт, особливо над губкою.
· Затримку росту та набору маси
У результаті дитина може не досягти не­обхідних для свого віку ваги та зросту. Як правило, якщо малюк набирає менше 400 грамів протягом місяця, необхідно негай­но звернутися до лікаря за консультацією. Дуже багато різновидів дитячих вродже­них вад серця проявляють себе саме в уповільненні фізичного розвитку малюка (ди­тина пізніше починає сидіти, повзати, менш активна у грі, ніж інші діти). У жодному разі не можна ігнорувати подібну проблему, а слід одразу ж звернутись за консультаці­єю до лікаря.
· Тахікардію або прискорене серцебиття
Окрім вищезазначеного, вади серця мо­жуть спричинити виникнення серцевих шу­мів, які лікар може прослухати за допомо­гою стетоскопу. Однак, не всі серцеві шуми вказують на ваду серця, оскільки вони мо­жуть спостерігатися й у багатьох здоро­вих дітей, тому батькам не варто одразу ж впадати у паніку. Всі шуми у серці поділя­ються на два види - функціональні та ор­ганічні. Наявність функціональних шумів у серці не свідчить про порушення будови серця дитини і є одним із різновидів нор­ми. Найчастіше виникнення подібних шу­мів обумовлюється зростанням сердечка і серцевих судин малюка. Крім того, часто причиною функціональних серцевих шумів є наявність у серці додаткової хорди, тобто додаткового тяжу, що простягається від однієї стінки шлуночка до іншої. Навколо такої хорди виникає додатковий потік кро­ві, який і викликає шуми в серці малюка. На щастя, додаткова хорда не викликає жод­ного дискомфорту у дитини і, відповідно, не становить загрози для її здоров'я. Більш того, наявність додаткової хорди не є патологією.
Багато вад серця змушують серце пра­цювати важче, ніж воно повинно. Склад­ні вади серця можуть навіть призвести до серцевої недостатності - стану, при якому насосна функція серця не здатна забезпе­чити організм достатньою кількістю крові.
СИМПТОМИ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ ВКЛЮЧАЮТЬ:
· задишку або проблеми з диханням, набряк легенів
· швидку втомлюваність (новонародже­ному важко смоктати груди, плакати, дитина постійно спить)
· неспокій дитини (монотонний постійний плач)
· неможливість засвоювати їжу (немовля відмовляється від їжі, зригує великим об'ємом їжі, здуття живота, закрепи, поганий набір маси)
· набряки (ніг, живота, обличча, ділянок навколо очей), здуття вен шиї
· блідість або посиніння (ціаноз) шкіри.

Відповісти