ЯКЕ ІСНУЄ ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ З ВРОДЖЕНИМИ ВАДАМИ СЕРЦЯ?

Юлия
Повідомлень: 11
З нами з: 28 січня 2020, 05:48

ЯКЕ ІСНУЄ ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ З ВРОДЖЕНИМИ ВАДАМИ СЕРЦЯ?

Повідомлення Юлия »

Діти з легкими, безсимптомними, вродженими вадами серця часто потребують не лікування, а регулярних оглядів у кардіолога з проведенням ультразвукового обстеження. Дітям з симптомними вадами серця необхідне лікування, що може включати закриту (ендоваскулярну) або відкриту операцію, операцію на судинах або на відкритому серці.
ЕНДОВАСКУЛЯРНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ
Ендоваскулярна операція (або, інакше кажучи, лікувальна процедура, яку проводять за допомогою катетера через судини) переноситься пацієнтами значно легше, ніж звичайна операція на серці. Вона передбачає лише прокол на шкірі, де через вену або артерію вводиться тонкий катетер у вигляді гнучкої трубочки.
Інколи лікарі змушені поєднувати катетерну процедуру з хірургічною операцією, длятого щоб скорегувати важку комбіновануваду серця, яка може складатися з декількох дефектів. Тип процедури буде залежати від особливостей вади, віку дитини та стану її здоров'я.
Деяким дітям зі складними вадами серця необхідно перенести декілька катетерних процедур або операцій на відкритому серці, інші змушені приймати ліки роками.
Ендоваскулярні процедури супроводжуються коротшим періодом реабілітації, оскільки немає розрізу. Впродовж останніх 20 років ендоваскулярні операції стали широко розповсюдженим методом лікування, якому надають перевагу при лікуванні деяких вад серця, таких як дефект передсердної перегородки або стеноз легеневої артерії.
ХІРУРГІЧНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ
У більшості випадків при лікуванні вроджених вад серця необхідним є проведення операцій на відкритому серці для того, щоб:
• закрити отвір у серці за допомогою шва або заплати (латки)
• зробити пластику серцевого клапана або замінити його
• розширити просвіт артерій
• скорегувати складні дефекти, такі як неправильна форма або аномальне розташування судин
Дуже рідко діти народжуються з надзвичайно складними вродженими вадами серця та потребують пересадки серця.
В залежності від типу та складності вади серця дитини, батьки з дитиною будуть на правлені до відповідної дитячої лікарні або ж спеціалізованого кардіохірургічного центру. В Україні допомога дітям з вадами серця надається безкоштовно.

Відповісти