ЛЕГЕНЕВА ГІПЕРТЕНЗІЯ

Ирина S.
Повідомлень: 2
З нами з: 28 січня 2020, 06:05

ЛЕГЕНЕВА ГІПЕРТЕНЗІЯ

Повідомлення Ирина S. »

Зображення
Легенева артеріальна гіпертензія — рідкісна, невиліковна і смертельно небезпечна хвороба. При цьому захворюванні підвищується тиск крові в судинному руслі легеневої артерії, що призводить до поступового звуження та закриття просвіту судин легень. Наростання легеневої гіпертензії носить поступовий, прогресуючий характер і правий шлуночок змушений працювати в посиленому темпі, щоб виштовхнути кров в мале коло кровообігу. Згодом стінка шлуночка гіпертрофується і поступово зношується, в результаті чого розвивається правошлуночкова недостатність. Прогресуюча задишка, різка слабкість, втомлюваність при навантаженні, запаморочення, іноді непритомність при фізичному навантаженні, зниження сатурації - рівня кисню в крові. І з такими симптомами доводиться жити пацієнтам з ЛГ. Пізніше з'являються набряклість нижніх кінцівок. Різко знижується працездатність.
Згідно зі світовою статистикою легенева артеріальна гіпертензія, зустрічається у 5-9 осіб з мільйона. В Україні офіційний реєстр хворих на ЛГ не ведеться, а тому сказати їх точну кількість неможливо. Наразі відомо про 640 таких пацієнтів в Україні. Однак, зважаючи на світові показники частоти захворювання, їх може бути значно більше.
Без лікування людина із легеневою гіпертензією в Україні живе не більше трьох років. У той же час, при правильній терапії життя пацієнта збільшується до десяти і більше років повноцінного життя. Лікування одного пацієнта препаратами, доступними в Україні, обходиться в 30-100 тисяч гривень на місяць.
З 2016 року в Україні працює державна програма закупівлі ліків для пацієнтів, хворих на ЛГ. Але досі лишається проблема із забезпеченням центрів діагностики та лікування ЛГ вкрай необхідним обладнанням. Рятівною для багатьох пацієнтів із легеневою гіпертензією може стати трансплантація легень чи комплексу серце-легені. Втім, в Україні такі операції майже не проводяться.
Окрім прийому препаратів, важливим підтримує фактором є киснева терапія — кисень призначають пацієнтам інгаляційно, 24 години на добу. Але киснева терапія як і раніше недоступна.
Вкладення
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (81.85 Кіб) Переглянуто 1446 разів

Відповісти